Nuostatai ir priedas Nr. 1 atsisiuntimui ...                                                                                                                                                                                                                                                                                              PATVIRTINTA

Utenos meno mokyklos direktoriaus

2024 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. V-5

UTENOS MENO MOKYKLA

RESPUBLIKINIO DAILĖS DARBŲ KONKURSO „ATVIRUKAS MUZIKOS TEMA“ NUOSTATAI

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Respublikinis vaikų ir jaunimo dailės darbų konkursas „Atvirukas muzikos tema“ (toliau – konkursas) organizuojamas, norint skatinti mokinių meninę saviraišką, kūrybinę iniciatyvą bei siekiant glaudesnio bendradarbiavimo tarp Lietuvos meno mokyklų.
  2. Konkursą inicijuoja ir organizuoja Utenos meno mokyklos dailės skyrius.
  3. Konkurso koordinatorius – Eugenijus Nalevaika, mob. tel. Nr. +370 698 01667, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

II SKYRIUS

KONKURSO IDĖJA

1. Utenos meno mokyklos dailės skyrius įsikūręs senajame Utenos arklių pašto komplekse (XIX amžiuje statytame Sankt Peterburgas – Varšuva trakte).

Mokykloje įrengta edukacinė klasė, kurioje eksponuojami istoriniai pašto eksponatai, vykdomos atvirlaiškių kūrimo Mail art‘o (pašto meno) kūrybinės dirbtuvės.

Mail art - meninis judėjimas, kurio pagrindinis tikslas yra nedidelio formato (atviruko) kūrinių siuntimas per pašto tarnybą. Mail art pradžia siejama su Ray Johnsono Niujorko korespondencijos mokykla ir septintojo dešimtmečio Fluxus judėjimu.

Mail art – tai žmonių būdas žaismingai komunikuoti, kurti ir keistis menu. Atvirukai, vokai, antspaudai, perkurti vaizdai, koliažai net ir muzika, poezija ar bet kas kita, ką galima įdėti į voką ir išsiųsti paštu. Kūrėją riboja tik jo turimos priemonės, fantazija bei atviruko matmenys. Pašto menu tampa tik tas objektas, kuris buvo išsiųstas ir nukeliavo tradiciniu pašto keliu – nuo siuntėjo pašto dėžutės iki gavėjo pašto dėžutės. Pagrindinė Mail art sąlyga – atvirlaiškis ar atvirukas voke, pasiekęs adresatą, jau būna papildytas pašto ženkleliais, antspaudais, adresais. Šie elementai ir sukuria Mail art išskirtinumą.

1. Konkurso tikslas – supažindinti su Mail arto meno istorija, skatinti ir puoselėti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus
  2. Konkurso uždaviniai:
  • - skatinti mokinius domėtis pašto menu, t.y. atvirukų, atvirlaiškių, vokų, pašto ženklų ir kt. kūrimu;
  • - sukurti ir atsiųsti atviruką muzikos tema mail art principu;
  • - skatinti dailės mokytojus dalintis gerąja patirtimi ir kūrybiškai bendradarbiauti.

III SKYRIUS
KONKURSO VYKDYMAS

1. Konkursas vyks Utenos meno mokyklos dailės skyriuje, adresu  J. Basanavičiaus g. 36, 28140 Utena.
  2. Konkurse dalyvauja Lietuvos bendrojo lavinimo, neformaliojo švietimo įstaigų bei menų gimnazijų 719  metų vaikai ir jaunimas. Konkurso dalyviai skirstomi pagal autorių amžių į tris grupes:

I grupė – 7–9  m.;

II grupė – 10–13 m.;

III grupė – 14–19 m.

1. Reikalavimai kūrybiniams darbams:

9.1. kūrybiniai darbai - sukurti atvirukai, kurie perteiktų autoriaus muzikinę žinutę. Dailės raiškos priemonėmis perteikiant ritmo ir garso ypatybes, tonines, spalvines bei grafinės muzikos kūrinių iliustruotas interpretacijas. Atvirukas ( atvirlaiškis) gali būti dedikuotas kompozitoriams, muzikos grupėms, atlikėjams, koncertams, įvairiems muzikos žanrams ar kitoms muzikinėms interpretacijoms.

Kūrybiniuose darbuose gali būti panaudojami muzikos grupių ar atlikėjų fotografijos, logotipų, atributikos ir kiti atvaizdai.

Papildomai gali būti (bet nebūtinai) sugeneruotas ir pateiktas QR kodas, po kuriuo įdėta nuoroda į skaitmeninį norimą muzikinį kūrinį.

9.2. darbų atlikimo technika pasirenkama iš šių: piešinys, grafika, tapyba, koliažas, skaitmeninė grafika ;

9.3. darbų dydis 10 x 15 cm (formatas A-6);

9.4. prie siunčiamų darbų pridedama dalyvio informacinė kortelė (priedas Nr. 1), kurioje nurodoma:  Autoriaus vardas, pavardė, amžius, mokinį ugdančio pedagogo vardas, pavardė, kontaktinis telefono numeris, elektroninis pašto adresas, mokyklos pavadinimas ir adresas.

9.5. darbo pavadinimas turėtų atspindėti pasirinktą muzikinę temą. Konkursui turi būti pateikiami tik originalūs, niekur nedemonstruoti darbai;

9.6. konkursui vienas autorius pateikia tik vieną darbą. Konkurso dalyviai iš vienos mokyklos, įstaigos gali pristatyti iki 20 kūrybinių darbų.

9.7. prie siunčiamų darbų pridedama dalyvių sąrašas (Priedas Nr.1). Siunčiami darbai turi būti kuriami individualiai, grupės asmenų atlikti darbai nevertinami.

9.8. kūrybiniai darbai negrąžinami.

9.9. Kūrybiniai darbai (atvirlaiškiai arba atvirukas su voku) siunčiami būtinai tik paštu iki 2024 m. gegužės 2 d. į Utenos meno mokyklos dailės skyrių adresu J. Basanavičiaus g. 36, 28140 Utena.

9.10. Konkurso dalyvių darbai bus eksponuojami Utenos meno mokykloje bei socialinio tinklo Facebook Utenos meno mokyklos paskyroje.

IV SKYRIUS

VERTINIMAS IR KITOS SĄLYGOS

1. Darbus vertins konkurso organizatorių sudaryta vertinimo komisija.
  2. Darbų vertinimo kriterijai:

11.1. individualus meninės raiškos panaudojimas fluxus dvasia;

11.2. idėjos originalumas;

11.3. muzikos raiškos kūrybiškas interpretavimas dailės priemonėmis;

11.4. originalus pasirinktos atlikimo technikos panaudojimas.

1. Komisija, įvertinusi kūrybinius darbus, skirs pirmą, antrą ir trečią vietas kiekvienoje amžiaus grupėje.
  2. Konkurso rezultatai bus skelbiami 2024 m. gegužės 9 d. Utenos meno mokyklos socialinio tinklo Facebook Utenos meno mokyklos paskyroje.
  3. Dalyvavimas konkurse reiškia konkurso dalyvių sutikimą viešinti ir publikuoti darbus, duomenis apie autorius, parodos atidarymo nuotraukas, filmuotą medžiagą.