Utenos meno mokyklos auklėtiniai prisijungė prie šeštus metus vykstančio tarptautinio projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir kuris 2019 metais prestižinėje tarptautinėje Londono knygų mugėje buvo nominuotas „Iternational Excellence Awards 2019“ tarp trijų geriausių pasaulyje kategorijoje „Educational Learning Recourses“.   Projekte dalyvauja moksleiviai iš beveik trisdešimties Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Norvegijos ir Danijos švietimo įstaigų.  

Projekto rėmuose moksleiviai iliustruoja patarles. Įdomu palyginti, kaip tą pačią patarlę suvokia vaikai iš Lietuvos ir jų bendraamžiai Vokietijoje, Norvegijoje, Danijoje ar Didžiojoje Britanijoje. Jau išleisti šeši dvikalbiai patarlių žodynai: lietuvių-anglų, lietuvių-rusų, lietuvių-vokiečių, rusų-anglų, lietuvių-norvegų ir ką tik pasirodė lietuvių-danų patarlių žodynas „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Man lærer så længe man lever“, kurį iliustravo ir Utenos meno mokyklos auklėtiniai. Moksleivius į projektą įtraukė mokytojos Ilona Bartkienė, Danutė Burbienė ir Jūratė Mitalienė.  Patarlės yra tradiciniai posakiai, atspindintys kalbos turtingumą ir tautos charakterį, atskleidžiantys tautos savitumo išraišką. Todėl patarlių perteikimas jaunajai kartai yra labai svarbi ugdymo priemonė. Projektu siekiama skatinti vaikus vaizdingai kalbėti gimtąja kalba ir turtinti kalbos žinias, tuo pačiu mokytis svetimos kalbos ir ją tobulinti per kūrybinę išraišką. 

Spalio 19 d. Utenos meno mokykloje, dailės skyriuje, atidaryta tarptautinio projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ piešinių paroda. Lapkričio 19 d. planuojamas renginys. Atvyks projekto organizatorės iš VU Filologijos fakulteto, kurios papasakos apie projektą ir praves įdomų žaidimą , kuriam prireiks mobilių telefonų. 

Joomla templates by a4joomla