Kategorija: Chorinis dainavimas

1967 metais Utenos muzikos mokykloje buvo suburtas moksleivių choras, kuriam vadovavo mokytoja Danguolė Klimašauskienė.

Nuo 1971 m. mokytoja Adelė Čypienė ilgus metus dainavimo mokė visų specializacijų mokinius.

Chorinio dainavimo specialybė įkurta 1981 m., pradėjus dirbti mokytojai Virginijai Šeduikienei. Nuo tada mokykloje veikia jaunių choras, vėliau pavadintas „Ut re mio“ ir jaunučių choras, kuriame  dainuoja 1-4 klasių chorinio dainavimo klasės mokiniai. Jaunučių chorui ilgą laiką vadovavo Lina Garūbienė, o nuo 2017m. – Jūratė Katinienė. 2021 m. šis choras pasivadino „Zyle“ . Kitų specializacijų mokiniai turi galimybę tobulinti savo dainavimo įgūdžius instrumentalistų chore su kuriuo dirba mokytoja Jūratė Katinienė.

Abu mokyklos chorai nuolatiniai Respublikinių ir regioninių Dainų švenčių dalyviai, dažnai dalyvauja įvairiuose festivaliuose ir konkursuose. Dainavimo klasės mokiniai įvairios sudėties ansambliuose atstovauja mokyklai tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, tame tarpe - Respublikiniame vaikų ir moksleivų televizijos konkurse „Dainų dainelė“, ne kartą tapo laureatais ar prizinių vietų laimėtojais. Dainavimo klasės mokiniai nuolatinai įvairių mokyklos ir miesto renginių dalyviai.

Esu  dainavimo, choro mokytoja metodininkė, turinti ilgametę  pedagoginio darbo patirtį.  Esu baigusi Lietuvos muzikos akademiją. Savo sukauptomis žiniomis su meile ir pagarba dalinuosi su  savo mokiniais. Man mokytojo darbas yra didelis iššūkis ir džiaugsmas. Tai neleidžia sustoti, skatina augti, domėtis viskuo ir visada. Siekiu kad, dainavimas ir dainavimas chore skatintų mokinių saviraišką, atskleistų ir ugdytų mokinių kūrybinius gebėjimus, draugiškumą, bendravimo betarpiškumą, puoselėtų gražius tarpusavio santykius. Dirbant su jaunais žmonėmis svarbu pažinti kiekvieno iš jų vidinį pasaulį, ugdyti žavėjimąsi muzika, norą dainuoti, poreikį dalyvauti  muzikinėje veikloje.  Tad su savo mokiniais dalyvauju  įvairiuose mokyklos, miesto, šalies koncertuose, festivaliuose, projektuose, dainų šventėse.

Rasa_Rugaityte.jpg

Dainavimo mokytoja - metodininkė

Išsilavinimas. Mokėsi Utenos vaikų muzikos mokykloje, Vilniaus Kultūros mokykloje (įgijo chorinio dirigavimo, solfedžio ir muzikos mokytojo specialybę), baigė Vilniaus  pedagoginio universiteto muzikos bakalauro studijas.. Tobulinosi LMTA nuotoliniuose ir Hamburgo Yamaha muzikos akademijos kursuose,  stažavosi  Izraelyje, dalyvavo įvairiuose profesiniuose seminaruose.

Darbo patirtis. Nuo 2017m. veda chorinio dainavimo pamokas, vadovauja jaunučių chorui „Zylė“ o nuo 2021m. ir instrumentalistų chorui. Pedagoginio darbo patirtį sukaupė dirbdama Aukštakalnio progimnazijoje ir Yamaha muzikos mokykloje. Ne kartą organizavo projektus, vedė renginius. Su mokiniais dalyvavo ne tik vietos muzikiniame – kultūriniame gyvenime, bet ir įvairiuose rajoniniuose bei respublikiniuose projektuose, tame tarpe „Dainų dainelės“ konkursuose, respublikinėse Dainų šventėse, Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų konkurse – festivalyje „Mes – Lietuvos vaikai“ 2019 m. (I laipsnio diplomas), tarptautiniame konkurse Jūrmaloje Christmas surprise 2020 m. (I vieta) ir kt.