Ilona Bartkienė - dailės mokytoja metodininkė. Utenos meno mokykloje moko skulptūros, keramikos, piešimo pagrindiniame ugdyme, bei dailės pažinimo ir reflektavimo, spalvinės grafinės ir erdvinės raiškos pradiniame ugdyme.

Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumas, meninės keramikos specialybė (šiuo metu Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas), Vilniaus pedagoginis universitetas, edukologijos bakalauro kvalifikacinis laipsnis.

Pedagoginiame darbe mokytoja turėjo galimybę „prisiliesti“ prie žmonių, išgyvenančių įvairius gyvenimo tarpsnius  – nuo ikimokyklinukų iki suaugusiųjų, specialiųjų poreikių ar socializacijos problemų turinčių vaikų. Piešinys - neišsakytų žodžių kalba.

Pradinis ugdymas yra pradžiamokslis, kad vaikai paruoštų savo ranką pagrindinio ugdymo pamokoms, pažintų ir išmoktų naudoti dailės raiškos priemones. Laisvas piešimas prasideda kaip žaidimas, kad išmoktų bendrauti vaizdais, stebėtų aplinką ir žaismingai ją interpretuotų;  kaip terapija, kad įgautų pasitikėjimo savimi ir atvertų savo originalią mintį. Ugdytiniai turi galimybę išgyventi laisvos idėjų ir jausmų saviraiškos džiaugsmą kuriant savitą formų, spalvų, linijų pasaulį.