Smuiko klasė Utenos muzikos mokykloje buvo įsteigta 1966 m. Neužsiliko Utenoje vilniečiai - nei pirmoji mokytoja Maša Šuras, nei ją pakeitęs Lev Frumkin. Tik po šešerių metų mokykla vėl pakvietė vaikus į smuiko klasę. Juos mokė Gražina Vaitonienė, po to Nijolė Gelgotienė, kol 1978 m. atvyko Danutė Ylaitė-Aleknienė. Nuo 1989 m. smuiko specializaciją dėsto ir mokytoja metodininkė Gintarė Merkytė-Armonaitienė. Metai iš metų augo mokytojų pedagoginė patirtis ir jų auklėtinių profesinis lygis. Šiandien mokyklos smuikininkai matomi ir žinomi rajone. Jie dalyvauja Utenos KC meno kolektyvuose, yra laukiami mokyklose, bažnyčiose, bibliotekose ir kt. Mokykla suteikia galimybę kiekvienam moksleiviui rasti sau priimtiną saviraiškos būdą. Mokyklos smuikininkai dažnai koncertuoja ir dalyvauja konkursuose įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje. Lauretų vardai pelnyti ne viename tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse: „Sąskambiai“, „Musica piano forte“ , „Olimpo musicale“ „Il giovanni virtuosi“ ir kt., dalyvauta vargonų muzikos festivaliuose Rokiškyje (R.Lymanui atminti) ir Ciesyje (Latvija).

Skaityti daugiau: Smuikas

Armonaitiene GintareIšsilavinimas. Baigė LMTA KF muzikos didaktikos specialybę. 2005 m. buvo suteikta smuiko mokytojos metodininkės kvalifikacinė kategorija.

Darbo patirtis. Utenos muzikos mokykloje dirba nuo 1989 metų. 2001 m.

Svarbiausias mokytojos tikslas - darni smuiko melodija, griežiama mokinių rankomis, todėl mokiniai skatinami aktyviai dalyvauti koncertuose, konkursuose, festivaliuose, projektuose ir kituose renginiuose. Svarbu, kad tai teiktų džiaugsmą mokiniams, tėveliams ir klausytojams. Graži smuiko melodija gali būti dvasios atgaiva sau, nuoširdi dovana kitiems ir paguoda liūdesio akimirką...

Alekniene DanuteIšsilavinimas. 1978 m baigė Kauno J. Gruodžio aukštesniąją muzikos mokyklą. Buvo suteikta smuiko mokytojos ir orkestro muzikanto kvalifikacija.

Darbo patirtis.  Nuo 1978 m dirba Utenos muzikos mokykloje smuiko mokytoja ir vadovauja smuikininkų ansambliui. 1998 m. suteikta smuiko vyresniosios mokytojos kvalifikacijos kategorija. 

Danutės Aleknienės paruošti mokiniai dalyvauja respublikiniuose konkursuose, festivaliuose, mokyklos ir rajono organizuojamuose renginiuose. Kai kurie mokiniai pasirinko muzikos profesijos specialybę. Esantys ir buvę mokiniai dalyvauja rajono ir aukštųjų mokyklų muzikiniuose kolektyvuose.

Biriukas DariusIšsilavinimas. 2003 m. Baigė Kauno J. Gruodžio konservatoriją, styginių instrumentų specialybę, įgijo muzikos mokyklos mokytojo kvalifikaciją. 2007 m. baigė Kauno technologijos universitetą, muzikos technologijų specialybę.

Darbo patirtis. Nuo 2013 m. dirba Utenos muzikos mokykloje smuiko mokytoju.

Kita veikla. Grojo styginių kvartete, Utenos kultūros centro ansambliuose. Su mokiniais dalyvauja įvairiuose renginiuose, festivaliuose.

Joomla templates by a4joomla