Luksiuniene ZitaIšsilavinimas. Mokėsi  J. Tallat- Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą (dabar Vilniaus konservatorija) vėliau baigė Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos fortepijono, vargonų specialybes ir įgijo muzikos magistro laipsnį.

Darbo patirtis. Nuo 1989 metų  dirba Utenos muzikos mokykloje mokytoja. Jai suteiktos mokytojos metodininkės ir koncertmeisterės ekspertės kvalifikacinės kategorijos.

KIta veikla. Nuo 1997 metų kasmet organizuoja Aukštaitijos vargonų muzikos festivalį, yra jo direktorė ir meno vadovė. Daug koncertuoja kaip solistė vargonininkė ir akompanuoja žymiems Lietuvos atlikėjams, veda muzikines radijo laidas.

Zitos Lukošiūnienės mokiniai -  pianistai ir vargonininkai nuolat dalyvauja konkursuose ir festivaliuose Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje. XX Nacionaliniame B.Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurse trys vyresniųjų klasių ugdytiniai tapo diplomantais.

Moksleiviai daug koncertuoja mokyklos renginiuose, rajono ugdymo įstaigose, bažnyčiose.