1967 metais Utenos muzikos mokykloje buvo suburtas moksleivių choras, kuriam vadovavo mokytoja Danguolė Klimašauskienė.
Nuo 1971 m. mokytoja Adelė Čypienė ilgus metus dainavimo mokė visų specializacijų mokinius.
Chorinio dainavimo specialybė įkurta 1981 m., pradėjus dirbti mokytojai Virginijai Šeduikienei. Šiuo metu mokykloje yra du chorai: Jaunučių chorui vadovauja mokytoja Lina Garubienė; Jaunių chorui – mokytoja Virginija Šeduikienė.
Jaunučių chore dainuoja 1 - 4 klasių chorinio dainavimo specializacijos mokiniai bei kiti mokiniai, norintys dalyvauti choro veikloje. Šalia pedagoginio repertuaro mažieji choristai yra parengę ir pristatę dvi Miko Vaitkevičiaus vaikiškas operas: „Pupa ir seneliai“, „Voro vestuvės“. Respublikiniame vaikų ir jaunimo chorų konkurse „Mes – Lietuvos vaikai - 2008” jaunučiai tarp geriausių Lietuvos chorų pelnė III-ąją vietą.

Choras dalyvauja Dainų šventėse, koncertuose, konkursuose ir festivaliuose. 2012 metais jaunučių chorui suteikta I-ojo meninio pajėgumo kategorija.
Jaunių choro (5 – 8 klasės) veikloje dalyvauja apie 40 chorinio dainavimo bei kitų specializacijų vyresniųjų klasių mokinių. 2001 metais kolektyvas pasivadino „UT RE MIO“ vardu. Choras dalyvauja Dainų šventėse ir konkursuose, koncertuose ir festivaliuose.
Chorinio dainavimo specializacijos mokiniai sėkmingai pasirodo kaip solistai, buriasi į ansamblius bei garsina Utenos miesto vardą įvairiuose šventėse, konkursuose, festivaliuose.
Choro repertuarą sudaro įvairių stilių ir epochų muzika: pramoginė, klasikinė akademinė, šiuolaikinė ir pan. Nuo 2002 metų dalis choro dalyvių dainuoja Utenos GOSPEL muzikos grupėje. 2012 metais chorui UT RE MIO suteikta Pirmoji meninio pajėgumo kategorija.
Chorą „UT RE MIO“ ne kartą lydėjo sėkmė Respublikiniuose chorų konkursuose. Choras atstovavo Lietuvos chorinę kultūrą Vaikų ir jaunimo chorų festivaliuose Norvegijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvos ir Latvijos projektuose „Darnaus bendradarbiavimo Baltas paukštis virš Aukštaitijos ir Latgalos“ bei „Draugų balsai“, Aukštaitijos vargonų muzikos festivaliuose. Įsimintini autoriniai choro „UT RE MIO“ koncertai.
Utenos muzikos mokykloje Senosios muzikos ansamblis „VOX ANIMAE“ įkurtas mokytojos V. Šeduikienės 2003 m. Kolektyve dainuoja buvę ir esami Utenos muzikos mokyklos auklėtiniai, įvairių profesijų atstovai, mėgstantys vokalinę muziką a cappella. Ansamblio repertuare - LDK, Vakarų Europos, taip pat kitų šalių sakralinė ir pasaulietinė senoji ir modernioji muzika. Ansamblis „Vox animae“ rengia įvairių epochų kompozitorių kūrinius, kurie pristatomi Lietuvos ir užsienio miestų visuomenei.
2003 m. kartu su ansambliu „Giesmių tarnai“ įrašyta kompaktinė plokštelė. Ansamblis yra parengęs įspūdingų teatralizuotų programų, daug koncertavęs ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Latvijoje, Rusijoje, Belgijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje bei kitose šalyse.
Už kolektyvų profesionalumą ir aktyvią koncertinę veiklą choro vadovė Virginija Šeduikienė 2006 m. pelnė geriausio Utenos apskrities meno kolektyvo vadovo nominaciją.
2006 metais Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus V. Šeduikienę apdovanojo Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.
2015 m. vasario 16 d. V. Šeduikienei įteikta Utenos rajono meno ir kultūros premija už profesionalią veiklą muzikos meno srityje, garsinančią Utenos rajoną Lietuvoje ir užsienyje.

Joomla templates by a4joomla