Gruodžio 3 dieną ir Utenos meno mokyklos muzikos skyrius ir vėlei sukvietė moksleivius į VŠĮ „Mano nata“ organizuotą netradicinę pamoką. Šįkart į svečius atvyko kompozitorius, muzikologas ir pedagogas Algirdas Klova.

Naudinga ir įdomu buvo susipažinti su žmogumi, savo veikla propaguojančiu lietuvių liaudies muziką. Malonu buvo girdėti šiltus A.Klovos atsiliepimus apie mūsų mokyklos liaudies muzikos mylėtojus. Pasirodo, svečias pažįsta ne tik mūsų mokyklos folkloro studijos vadovę R.Garsonienę, bet yra girdėjęs ir mūsų šauniuosius armonikierius-J.Ilčiuką ir D.Pernavą. Taigi, susitikimo atmosfera buvo išties neformali ir draugiška.

Šįkart norėjome daugiau sužinoti apie kitų pasaulio šalių liaudies muziką, tad paprašėme supažindinti su „Country“ muzika. Pamoka taip ir vadinosi-"Country muzika .Bluegrass". Svečias   linksmai ir informatyviai papasakojo apie Amerikokje taip populiarios „Country“ muzikos ištakas ir ypatumus. Sužinojome ir apie šios muzikos paplitimą Lietuvoje. Susitikimo metu išgirdome ne tik daug naudingos informacijos, bet ir spalvingų, lig šiol negirdėtų, įvairių „Country“ muzikos įrašų. Laikas prabėgo nepastebimai. Pabaigai A.Klova atsakė į klausytojų klausimus, padovanojo mokyklai autorinę kompaktinę plokštelę. Skirstytis nesinorėjo. Jei ne pamokų ruoša ir artėjantys atiskaitymai, nuotaikingos „Country“ muzikos būtume klausę dar ilgai. Išties puiku, kad VšĮ „Mano nata“ kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga, Muzikos ir meno mokyklų ir Lietuvos muzikos mokytojų asociacijomis suteikia galimybę provincijos moksleiviams susipažinti su žinomais kultūros veikėjais, profesionaliai pažvelgti į margaspalvį muzikos pasaulį jų akimis. 

 Projektas „Pamoka su kompozitoriumi/muzikologu“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, žadina janųjų muzikantų žingeidumą ir motyvaciją.

 

Joomla templates by a4joomla