foto

LR Seimas 2019 metus paskelbė Juozo Naujalio metais, nes žymiam Lietuvos kompozitoriui, vargonininkui, pedagogui ir visuomenės veikėjui sukanka 150 metų nuo gimimo (1869 – 1934).Juozo Naujalio gyvenimas rutuliojosi permainingu Lietuvos valstybei laiku, nuožmios carinės Rusijos priespaudos, lietuviškos spaudos draudimo, tautinio atgimimo, Pirmojo pasaulinio karo ir jau atkurtos jaunos nepriklausomos Lietuvos valstybės metais. Tokiame kontekste brendusi J. Naujalio asmenybė ir savo profesinį pašaukimą pirmiausia siejo su atgimstančiai valstybei svarbiais darbais, kurie jam pelnė garbingą lietuvių muzikos patriarcho vardą.

Gegužės 1 – 4 dienomis Kaune ir Vilniuje vyko VII – asis Juozo Naujalio vargonininkų konkursas.Konkurso vertinimo komisija buvo labai autoritetinga: LMTA profesorius, habilituotas daktaras, vargonų ir klavesino katedros vedėjas Leonidas Melnikas, Italijos Nino Rota konservatorijos profesorius Domenico Tagliente, Olandijos Groningeno Princo Klauso konservatorijos profesorius Theo Jellema, LMTA profesorė, Religinės muzikos centro vadovė Renata Marcinkutė – Lesieur, LMTA docentė Jarūnė Barkauskaitė. Konkurso programą sudarė keturi kūriniai, iš kurių trys buvo privalomi. Šiame konkurse puikiai pasirodė Utenos meno mokyklos jaunieji vargonininkai, mokytojos Zitos Lukošiūnienės auklėtiniai: Tomas Babelis – II vietos laureatas, Jorūnas Janaudis – III vietos laureatas. Mokiniai turėjo puikią progą pagriežti pačiais geriausiais Lietuvos vargonais Vilniaus Šv. Kazimiero (Jėzuitų) bažnyčioje. Gegužės 4 dieną moksleiviai griežė laureatų koncerte. Abu moksleiviai su mokytoja Zita Lukošiūniene pakviesti Jėzuitų bažnyčioje pagroti vargonų rečitalį.