Balandžio 8 dieną (pirmadienį) 18 val. Utenos meno mokyklos dailės skyriuje įvyks trečiasis ciklo „Mūzų palytėti“ koncertas, skirtas lietuvių kompozitoriui Vytautui Mikalauskui. Šio , iš Panevėžio kilusio kompozitoriaus kūrinius atliks Utenos meno mokyklos kolektyvai : jaunių choras „Utremio“ (vadovė Virginija Šeduikienė), jaunučių choras (vadovė Jūratė Katinienė), smuikininkų ansamblis (vadovė Gintarė Armonaitienė), jaunieji pianistai – Beatričė Bartuševičiūtė, Jorūnas Janaudis, Julija Dudko (mokyt. Zita Lukošiūnienė), Tilė Zarankaitė (mokyt. Lolita Starkuvienė), Mindaugas Baliukevičius, Urtė Pipiraitė, Žemyna Norkūnaitė, Asta Dirmaitė (mokyt. Ingrida Dirmienė),Vytautas Gervė, Aivaras Rudokas (mokyt. Elina Barzdienė), Liepa Mameniškytė (mokyt. Aida Driukaitė), fleitininkė Ugnė Masiulytė (mokyt. Audronė Misiukaitė), solistė Brigita Klimašauskaitė (mokyt. Lina Garūbienė), saksofonininkas Julius Šimelis ( mokyt. Evaldas Beinoravičius). Kolektyvams akompanuos mokytojai Zita Lukošiūnienė ir Rolandas Babraitis.

Džiugu, kad savo prisiminimais apie tėvelį sutiko pasidalinti kompozitoriaus vaikai – dukra pianistė Daina Mikalauskaitė – Kavaliauskienė ir sūnus aktorius Gintaras Mikalauskas.

Dailės skyriaus mokiniai ir mokytojai ta proga visus atėjusius į koncertą kvies pažiūrėti nuotaikingų piešinių parodėlę „V.Mikalausko kūrinių motyvai“.