2018 m. birželio 13 – 21 dienomis Italijoje, Roseto degli Abruzi mieste vyko tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas „ITALIA AWARD 2018“. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos fortepijono skyriaus mokinės: Urtė Pipiraitė ir Asta Dirmaitė. Į Uteną atkeliavo ne tik puikūs kelionės įspūdžiai, patirtys, praversiančios ateityje, bet ir aukšti apdovanojimai. Jaunesniųjų pianistų kategorijoje besivaržiusi mažoji Urtė buvo apdovanota GRAND PRIX, o Asta, skambinusi vyresniųjų atlikėjų grupėje, įvertinta II – ąja vieta. Abi šias mokines konkursui paruošė mokytoja Ingrida Dirmienė. Tai buvo konkursas – kelionė, kuri tapo dar viena neįkainojama patirtimi bei galimybe išbandyti savo jėgas. Įspūdžių, draugysčių, užsimezgusių šios kelionės metu, niekam nepavyks atimti.Mokytoja ir mokiniai, jų tėveliai džiaugiasi, kad tai buvo konkursas, kuriame patyrėme daug malonių akimirkų, pasisėmėme žinių, kūrybinių idėjų. Susipažinta ir su Italijos kultūra, garsiausiais architektūriniais objektais, aplankyta nuostabioji Roma, romusis Vatikanas. Tikimės, kad tokių konkursų bus tik dar daugiau. Juk būtent toks ir yra jų tikslas. Ne tik suteikti galimybę moksleiviams varžytis, bet, svarbiausia, tobulinti savo kaip asmens įgūdžius, padėti jaunuoliams dar geriau pažinti pasaulį, įgauti kuo daugiau patirčių, kurios ruoštų juos tolimesniam gyvenimui. Džiugu, kad muzika, kantrus darbas padeda vaikams augti tvirtais, atsakingais, supratingais ir išmintingais žmonėmis.