Utenos muzikos mokykloje fortepijonu groti mokosi virš 80 mokinių, dirba 8 mokytojai. Mokyklos jaunieji pianistai aštuonerius metus mokosi skambinti fortepijonu. Jie akompanuoja kitais instrumentais - smuiku, saksofonu, fleita ir kt. grojantiems mokiniams, muzikuoja fortepijoniniuose ir kameriniuose ansambliuose. Vyresnių klasių mokiniai gali papildomai mokytis griežti vargonais. Kasmet fortepijono mokytojų iniciatyva organizuojami du tarptautiniai konkursai. Nuo 2002 m. vykstančiam tarptautiniam fortepijoninių ansamblių konkursui „Muzikinės akimirkos“ 2016 m. suteiktas jo globėjos, LMTA profesorės Veronikos Vitaitės vardas. Mokykloje puoselėjamos fortepijoninių ansamblių tradicijos sukviečia į Uteną gabiausius Lietuvos ir kitų šalių jaunuosius pianistus. Kitas mokykloje jau tradiciniu tapęs konkursas „Mažieji talentai“ padeda atskleisti jaunųjų atlikėjų (iki 11metų) muzikinius gebėjimus. Konkursas sukviečia pačius mažiausius įvairiais instrumentais grojančius vaikus pademonstruoti savo muzikinius gebėjimus, pasisemti sceninės patirties ir pasiklausyti savo bendraamžių. Mokykloje vyksta ne tik ugdomoji, bet ir aktyvi koncertinė veikla. Fortepijono skyriaus mokytojai ir mokiniai rengia koncertus- teminius vakarus, koncertuoja rajono kultūros ir švietimo įstaigose, mokyklos tradiciniuose renginiuose, šventėse. Fortepijono mokytojai- koncertemeisteriai bendradarbiauja su rajono muzikos mokytojais, akompanuoja įvairiems muzikiniams kolektyvams. Gabiausi fortepijono klasės mokiniai atstovauja Uteną tarptautiniuose konkursuose. Mūsų mokyklos pianistai – Vokietijos, Italijos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos konkursų laureatai ir diplomantai.

Elina Barzdiene

 Jau 23 metus mokytojo darbas yra mano mylima veikla. Esu apsupta talentingų, mėgstančių muziką vaikų, kurie priverčia nuolat tobulėti, ieškoti įdomių ir įkvepiančių mokymo(si) metodų, domėtis muzikos pedagogikos ir psichologijos naujovėmis. Savo mokymo metodika siekiu ne tik įžiebti  mokiniams meilę muzikai bei muzikavimui, bet ir diegti jiems dvasines vertybes, tobulinti jų socialinius įgūdžius. Ugdydama savo auklėtinius stengiuosi įžvelgti kiekvieno jų unikalumą, puoselėti įgimtus gebėjimus, pažinti interesus bei pomėgius, megzti tarpusavio emocinį ryšį. Kad kiekvienas vaikas patirtų sėkmę, kuriu pamokose saugią aplinką,  mokau planuoti savo laiką, taikau  įvairias mokymosi motyvacijos skatinimo priemones, atvirai ir draugiškai bendrauju su mokiniais ir jų tėvais. 

 

Dirmiene Ingrida

Baigusi  Lietuvos muzikos akademiją  dirba fortepijono  klasės mokytoja bei koncertmeistere. 2022 metais suteiktas mokytojos ekspertės  vardas. Ilgą laiką vadovauja fortepijono klasės metodinei grupei. Savo darbe stengiasi surasti ir atskleisti jaunųjų pianistų meninius gabumus, skatina juos dar atkakliau dirbti.

Konkursai, festivaliai. Jos ugdytiniai įvairių projektų, festivalių, respublikinių ir tarptautinių konkursų Lietuvoje, Latvijoje, Italijoje, Vokietijoje I – III vietų laureatai, diplomantai.

Kita veikla. Organizuoja įvairius renginius, paskaitas, domisi profesijos naujovėmis, nuolat tobulina kvalifikaciją dalyvaudama seminaruose

 

Aida_Driukaite.jpg

Esu fortepijono  mokytoja turinti didžiulę pedagoginę patirtį. Tarptautinių prof. Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansambliu irinstrumentinės muzikos „Mažieji talentai“ konkursų koordinatorė. Vokalinės ir fortepijoninės muzikos kūrinių autorė. Su savomokiniais dalyvaujame koncertuose, festivaliuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Pradėjau dirbti su suaugusiais,  kurie suteikia didžiulį džiaugsmą ir naują patirtį muzikiniame gyvenime.  

 

 

   

   Zita                                                                                                        

 

Muzikos garsai lydėjo mane nuo pat vaikystės – fortepijonu ir vargonais grojo mano tėtis. Būdama 15 metų jau pasirinkau savo gyvenimo kelią – muzikės kelią, įstodama į tuometinę J.Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą. Vėliau sekė fortepijono ir vargonų studijos Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje. Jau 33 metus Utenos meno mokykloje mokau jaunuosius uteniškius fortepijono ir vargonų meno paslapčių. Mokytis šioje ugdymo įstaigoje be galo įdomu: vyksta daug renginių ir koncertų, kuriuose džiaugiamės vieni kitų pasiekimais ir tobulėjančiu muzikavimu. Dalyvaujame gyvuose bei nuotoliniuose fortepijono ir vargonų muzikos festivaliuose bei konkursuose Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje. Mano mokinių klasė – kaip viena šeima, kur bendrą kalbą visad suranda įvairaus amžiaus jaunimas – nuo pradinuko iki gimnazisto. Su mokinių tėveliais mane sieja ypač graži draugystė: dalijamės džiaugsmais ir rūpesčiais, rengiame bendrus koncertus – susitikimus, kartu vykstame klausytis žymių atlikėjų muzikavimo.

          Kviečiu mokytis pas mane : mokysiu ne tik groti, bet ir draugauti vieniems su kitais, nešti Muzikos skleidžiamą Gėrį, Grožį ir Šviesą. Bus be galo įdomu! 

 

LauraRaudziuviene

 

 

 

   Esu baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kurioje gavau magistro laipsnį
kaip pedagogė ir koncertmeisterė. Nuo 2001 metų dirbu Utenos meno mokykloje kaip mokytoja ir koncertmeisterė. Savo pamokose siekiu, kad mokiniai įgytų ir lavintų teisingus skambinimo fortepijonu įgūdžius. Stengiuosi įsiklausyti į kiekvieno mokinio norus, visada siekiu padėti mokiniams atrasti patinkančius muzikinius stilius, žanrus, domėjimąsi platesniu repertuaru. Pati domiuosi ir stengiuosi tobulėti savo srityje, lankydama įvairius renginius, seminarus, koncertus. Nuoširdžiai stengiuosi puoselėti gražius ir pagarbius santykius su mokiniais ir jų tėvais, pamokoje kurti jaukią atmosferą. Tad kviečiu kartu patirti muzikavimo džiaugsmą ir leistis į spalvingą ir įdomią pažintį su nuostabiu instrumentu – fortepijonu.

Saifuliniene Roberta

Išsilavinimas. 1977 m. baigė Kauno J.Gruodžio aukštesniąją muzikos mokyklą ir įgijo VMM fortepijono mokytojos kvalifikaciją.
1989 m. suteikta fortepijono vyresniosios mokytojos kvalifikacinė kategorija.

Darbo patirtis. Nuo 1976 m. dirbo Kėdainių muzikos mokykloje koncertmeistere, fortepijono mokytoja. Nuo 1993 m. Utenos muzikos mokyklos fortepijono mokytoja.
Konkursai, festivaliai. Konkursai, festivaliai 1979 m., 1981 m., 1984 m., 1986 m. ir 1989 m. mokiniai dalyvavo B. Dvariono jaunųjų pianistų konkurso respublikiniame ture, o 1986 m.- tarptautiniame konkurse.
2001 m. ir 2003 m. dalyvauta tarptautiniame kamerinių ansamblių festivalyje „Sąskambiai”, jaunųjų atlikėjų festivalyje „Aukštaitijos viltys”.
2002 m. ir 2003 m. dalyvauta respublikiniame muzikos mokyklų fortepijoninių ansamblių festivalyje „Muzikinės pavasario akimirkos”.

 

Starkuviene Lolita


Baigiau Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorijoje fortepijono specialybę ir Šiaulių pedagoginio instituto muzikos pedagogikos kursą. Daug metų dirbu fortepijono mokytoja Utenos meno mokykloje.        Fortepijono pamokos – individualios, todėl siekiu, kad kūrybiška ir šilta pamokos atmosfera  leistų atsiskleisti kiekvieno mokinio kūrybingumui ir muzikalumui. Nuo mažens muzikuojantis vaikas kasdien lavina savo vaizduotę, ugdo atsakomybės jausmą ir pasitikėjimą savimi. Muzikos pažinimo kelias labai įdomus ir savitas, nes kiekvienam savo mokiniui parenku individualią programą, atsižvelgdama į jo mokymosi tempą, galimybes ir tikslus. Smagu, kai jaunieji atlikėjai puikiai skambina fortepijonu ir atranda muzikavimo džiaugsmą!

 

Joomla templates by a4joomla