Rudens  lygiadienyje, rugsėjo 22-24 dienomis, Kauno tautinės kultūros centras organizavo tarptautinį vaikų ir jaunimo folkloro festivalį ,,Baltų raštai 2017“ skirtą Piliakalnių metams. Į Kauną suvažiavo daugiau kaip 300 festivalio dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos. Koncertavo folkloro kolektyvai iš Klaipėdos, Palangos, Marijampolės, Kaišiadorių, Kazlų Rūdos, Pasvalio, Prienų rajonų, Kauno miesto, Kauno rajono ir Rygos. Dalyvavo ir Utenos meno mokyklos folkloro kolektyvai. Mokytojos Rimos Garsonienės vadovaujamos kapelos ir kanklininkų ansamblis grojo net trijuose festivalio koncertuose - tradicinės choreografijos koncerte „Liuob šokt“, instrumentinės muzikos koncerte „Oi ant kalno, ant aukštojo“ Kauno pilies aikštėje prie Kanklininko skulptūros, kamerinės muzikos koncerte „Dijuto dijutėla“ Maironio lietuvių literatūros muziejuje ir vakaronėje „Baltai balts“ Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje. Keisdami instrumentus grojo kapelos ,,Sietynėlis“ muzikantai – Jonas Ilčiukas (Peterburgo ir rusiška armonikos), Deividas Pernavas (smuikas, rusiška armonika) ir Augustinas Maniušis (mažasis būgnelis). Grojant šokiams prie vyresniųjų prisijungė ir jauniausias muzikantas Lukas Gaižutis (rusiška armonika). Kamerinės muzikos koncerte šie vaikinai skambino kūrinius aukštaitiškomis kanklėmis, dainavo. Kapelos ,,Mažasis Sietynėlis“ muzikantai grojo išsidalinę į dvi grupes – Paulius Dirma (armonika ,,Hohner“) su Luku Gaižučiu ir Vasare Liškauskaite (mažieji būgneliai) bei Lukas Gaižutis (rusiška armonika) su Vasare Liškauskaite ir Austėja Buičenkaite (mažieji būgneliai). Jaunieji muzikantai ne tik koncertavo,  bet ir pasiklausė kitų kolektyvų parengtų muzikinių programų apie kalnus, piliakalnius, pilkapius, mokėsi įvairių šokių. Festivalio rengėjai visus dalyvius pradžiugino dovanomis – šventės plakatu, sud. Austės Nakienės knyga ,,Nuo tradicinės polifonijos iki polifoninės tradicijos“ bei skoningais odiniais raktų pakabukais su užrašu – Aš myliu Lietuvą. Po gražių įspūdžių, malonaus dėmesio, skanių vaišių ir vakaronės šokių jaunieji muzikantai skubėjo Utenon.

2017.09.23
20170923_101358